Кои са номинираните и победителите на 47-мите награди „Златната пеперуда“

07.12.2021


На 5-ти декември 2021 г. в ефира на Kanal D се излъчи церемонията по връчването на най-престижната телевизионна награда в Турция „Златната пеперуда“.

Кои са номинираните и победителите в някои от най-популярните категории:


Най-добър сериал
Camdaki Kız (Kanal D)

Номинации:

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (ATV)

Gönül Dağı (TRT 1)

Kardeşlerim (ATV)

Kırmızı Oda (TV 8)

Masumlar Apartmanı (TRT 1)

Sadakatsiz (Kanal D)

Son Yaz (FOX)

Teşkilat (TRT 1)

Опасно изкушение (FOX)


Най-добър интернет сериал
Bir Başkadır (Netflix)

Номинации:

50m2 (Netflix)

Aşk 101 (Netflix)

Atiye (Netflix)

Aynen Aynen (Blu TV)

Fatma (Netflix)

Saygı (Blu TV)

Sokağın Çocukları (Blu TV) 

Hakan: Muhafız (Netflix)

Yeşilçam (Blu TV)


Най-добър комедиен сериал
Çok Güzel Hareketler 2 (Kanal D)

Номинации:

Dünya Hali (TRT 1)

Gençliğim Eyvah (ATV)

Güldür Güldür (Show TV)

Jet Sosyete (Star TV)

Kalk Gidelim (TRT 1)

Kazara Aşk (Star TV)

Kuzey Yıldızı (Show TV)

Seksenler (TRT 1)


Най-добра романтична комедия
Почукай на вратата ми (FOX)

Номинации:

Ada Masalı (Star TV)

Aşk Mantık İntikam (FOX)

Aşkın Tarifi (Kanal D)

Baht Oyunu (Kanal D)

Bay Yanlış (FOX TV)

Cam Tavanlar (Show TV)

Çatı Katı Aşk  (Kanal D)

İyi Günde Kötü Günde (Star TV)


Най-добра актриса
Езги Мола и Мерве Диздар (Masumlar Apartmanı - TRT 1)

Номинации:

Алина Боз (Aşk 101 - Netflix)

Айча Айшин Туран (Arıza - Show TV)

Берен Саат (Atiye - Netflix)

Бинур Кая (Kırmızı Oda - TV 8)

Бурджу Бириджик (Camdaki Kız - Kanal D)

Джансу Дере (Sadakatsiz - Kanal D)

Хафсанур Санджактутан (Son Yaz - FOX)

Су Бурджу Язгъ Джошкун (Kardeşlerim - ATV)


Най-добър актьор
Чаалар Ертуурул (Teşkilat - TRT 1)

Номинации:

Ахмет Курал (Bir Zamanlar Kıbrıs - TRT 1)

Акън Акъньозю (Вятърничав - ATV)

Алперен Дуймаз (Son Yaz - FOX)

Биркан Сокуллу (Masumlar Apartmanı - TRT 1)

Бурак Йозчивит (Kuruluş Osman - ATV)

Чаатай Улусой (Yeşilçam - Blu TV)

Джанер Джиндорук (Sadakatsiz - Kanal D)

Енгин Акюрек  (Sefirin Kızı - Star TV)

Тимучин Есен (Hekimoğlu - Kanal D)


Най-добра комедийна актриса
Гюнай Караджаоолу (Gençliğim Eyvah - ATV)

Номинации:

Алгъ Еке (Acans - Blu TV)

Нилпери Шахинкая (Aynen Aynen - Blu TV)

Сузан Кардеш (Seksenler - TRT 1)

Айча Варлъер (Kalk Gidelim - TRT 1)

Бегюм Йонер (Seksenler - TRT 1)

Джемре Ебюззия (İlginç Bazı Olaylar - Exxen)

Еге Кьокенли (Doğu - Blu TV)


Най-добър комедиен актьор
Дженгиз Бозкурт (Gençliğim Eyvah - ATV)

Номинации:

Чаалар Чорумлу (Ayak İşleri - Gain)

Доу Демиркол (Doğu - Blu TV)

Енгин Гюнайдън (10 Bin Adım - Gain)

Фейяз Иит (Gibi - Exxen)

Ибрахим Бююкак (İlginç Bazı Olaylar - Exxen)

Илкер Айрък  (Seksenler - TRT 1)

Керем Бюрсин (Aynen Aynen - Blu TV)


Най-добра актриса в романтична комедия
Айча Айшин Туран (Ada Masalı - Star TV)

Номинации:

Аслъ Сюмен (Baht Oyunu - Kanal D)

Йозге Гюрел (Bay Yanlış - FOX TV)

Бенсу Сорал (Cam Tavanlar - Show TV)

Бурджу Йозберк (Aşk Mantık İntikam - FOX)

Джемре Байсел (Baht Oyunu - Kanal D)

Елчин Сангу (İyi Günde Kötü Günde - Star TV)

Ханде Ерчел (Почукай на вратата ми - FOX)

Мелиса Дьонгел (Aşk Mantık İntikam - FOX TV)


Най-добър актьор в романтична комедия
Айтач Шашмаз (Baht Oyunu - Kanal D)

Номинации:

Алп Навруз (Ada Masalı - Star TV)

Бурак Йорюк (Aşk Mantık İntikam - FOX)

Джан Яман (Bay Yanlış - FOX)

Фуркан Андъч (Çatı Katı Aşk - Kanal D)

Илхан Шен (Aşk Mantık İntikam - FOX TV)

Кадир Доулу (Aşkın Tarifi - Kanal D)

Керем Бюрсин (Почукай на вратата ми - FOX)

Кубилай Ака (Cam Tavanlar - Show TV)


Най-добра двойка в сериал
Ханде Ерчел и Керем Бюрсин (Почукай на вратата ми - FOX)

Номинации:

Афра Сарачоолу и Чаатай Улусой (Yeşilçam - Blu TV)

Алина Боз и Кубилай Ака (Aşk 101 - Netflix)

Айча Айшин Туран и Алп Навруз (Ada Masalı - Star TV)

Бенсу Сорал и Кубилай Ака (Cam Tavanlar - Show TV)

Бурджу Бириджик и Фейяз Шерифоолу (Camdaki Kız - Kanal D)

Бурджу Йозберк и Илхан Шен (Aşk Mantık İntikam - FOX)

Джемре Байсел и Айтач Шашмаз (Baht Oyunu - Kanal D)

Хафсанур Санджактутан и Алперен Дуймаз (Son Yaz - FOX)

Су Бурджу Язгъ Джошкун и Онур Сеит Яран (Kardeşlerim - ATV)


Най-добро изпълнение на дете в сериал
Айлин Акпънар (Kardeşlerim)

Номинации:

Алп Акар (Sadakatsiz)

Азра Аксу (Baht Oyunu)

Берен Генчалп (Sefirin Kızı)

Беркай Джелял Четин (Masumlar Apartmanı)

Ейлюл Шеноджак (Masumlar Apartmanı)

Кайра Орта (Alev Alev)

Кузей Гезер (Опасно изкушение)

Мая Башол (Почукай на вратата ми)

Ясемин Нил Юксел (Masumlar Apartmanı)


Най-добър режисьор
Чааръ Вила Лостувалъ и Чиидем Бозали (Masumlar Apartmanı - TRT 1)

Номинации:

Ахмет Катъксъз и Дениз Йорулмазер (Aşk 101 - Netflix)

Беркун Оя (Bir Başkadır - Netflix)

Джем Карджъ (Kırmızı Oda - TV 8)

Кетче Хакан Кървавач - (Teşkilat - TRT 1)

Надим Гюч (Camdaki Kız - Kanal D)

Неслихан Йешилюрт (Sadakatsiz - Kanal D)

Сердар Гьозелекли (Baht Oyunu - Kanal D)

Юсуф Пирсахан и Алтан Дьонмез (Почукай на вратата ми - FOX)

Семих Бааджъ (Son Yaz - FOX)


Най-добър сценарист
Беркун Оя (Bir Başkadır - Netflix)

Номинации:

Али Асаф Елмас, Мустафа Беджит и Теоман Гьок (Gönül Dağı - TRT 1)

Дениз Маданоолу и Рана Маматлъоолу (Masumlar Apartmanı - TRT 1)

Гюл Абус Семерджи (Kardeşlerim - ATV)

Кемал Хамамджъоолу и Дилара Памук (Sadakatsiz - Kanal D)

Седа Алтайлъ Тургутлу (Camdaki Kız - Kanal D)

Айше Йонер Кутлу (Почукай на вратата ми - FOX)

Бахадър Йозденер (Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz - ATV)

Бану Киремитчи Бозкурт (Kırmızı Oda - TV 8)

Дениз Даргъ, Джем Гьоргеч и Дженк Боатур (Son Yaz - FOX)


Най-добра музика за сериал
Алп Йениер (Masumlar Apartmanı - TRT 1)

Номинации:

Алп Йениер (Kardeşlerim - ATV)

Аслъ Демирер и Сафа Хендем (Baht Oyunu - Kanal D)

Айтекин Аташ (Почукай на вратата ми - FOX)

Батухан Фърат (Kalp Yarası - ATV)

Джем Йогет (Ada Masalı - Star TV)

Джем Йогет (Sadakatsiz - Kanal D)

Hey! Douglas (Aşk 101 - Netflix)

Тойгар Ъшъклъ (Çukur - Show TV)

Туна Хизметли (Son Yaz - FOX)

Само регистрирани потребители могат да пишат коментари.