Кои са номинираните и победителите на 48-мите награди „Златната пеперуда“

05.12.2022


На 4-ти декември 2022 г. се излъчи церемонията по връчването на най-престижната телевизионна награда в Турция „Златната пеперуда“.

След обявяването на номинациите актрисите Вахиде Перчин, Назан Кесал, Бенну Йълдъръмлар, Ъшъл Юджесой и Йозлем Тюркад обявиха, че оттеглят кандидатурите си, заявявайки че системата не е справедлива.

Кои са номинираните и победителите в някои от най-популярните категории:


Най-добър сериал

Yargı

Номинации:

Alparslan: Büyük Selçuklu

Camdaki Kız

Duy Beni

Kardeşlerim

Kuruluş: Osman

Masumlar Apartmanı

Мрежа от лъжи

Teşkilat

Üç Kız Kardeş


Най-добър интернет сериал

Dünyayla Benim Aramda

Номинации:

Gibi

Hamlet

Kaçış

Kuş Uçuşu

Leyla ile Mecnun

Mezarlık

Pera Palas'ta Gece Yarısı

Yeşilçam

Zeytin Ağacı


Най-добър комедиен сериал

Gibi

Номинации:

Acans

Ayak İşleri

Doğu

Erşan Kuneri

Leyla ile Mecnun

Seksenler


Най-добра романтична комедия

Aşk Mantık İntikam

Номинации:

10 Bin Adım

Ah Nerede

Bizden Olur Mu?

İlginç Bazı Olaylar

Orta! Kafa! Aşk!

Senden Daha Güzel

Seni Kalbime Sakladım

Seversin


Най-добра актриса

Пънар Дениз (Yargı)

Номинации:

Афра Сарачоолу (Yeşilçam)

Бурджу Бириджик (Camdaki Kız)

Джансу Дере (Мрежа от лъжи)

Демет Йоздемир (Dünyayla Benim Aramda)

Дениз Байсал (Teşkilat)

Деврим Йозкан (Gelsin Hayat Bildiği Gibi)

Езги Мола (Masumlar Apartmanı)

Рабия Сойтюрк (Duy Beni)

Су Бурджу Язгъ Джошкун (Kardeşlerim)


Най-добър актьор

Каан Урганджъоолу (Yargı)

Номинации:

Баръш Ардуч (Alparslan: Büyük Selçuklu)

Билял Иит Кочак (Kardeşlerim)

Бурак Йозчивит (Kuruluş Osman)

Джанер Топчу (Duy Beni)

Чаатай Улусой (Yeşilçam)

Чаалар Ертуурул (Teşkilat)

Еркан Петеккая (O Kız)

Ертан Сабан (Gelsin Hayat Bildiği Gibi)

Онур Сеит Яран (Kardeşlerim)


Най-добра комедийна актриса

Езги Мола (Erşan Kuneri)

Номинации:

Алгъ Еке (Acans)

Дерия Алабора (Acans)

Мелиса Бербероолу (Acans)

Мерве Диздар (Erşan Kuneri)

Нилпери Шахинкая (Erşan Kuneri)


Най-добър комедиен актьор

Фейяз Иит (Gibi)

Номинации:

Джан Сертач Адалъер (Acans)

Чаалар Чорумлу (Ayak İşleri)

Доу Демиркол (Doğu)

Къванч Кълънч (Gibi)

Зафер Алгьоз (Erşan Kuneri)


Най-добра актриса в романтична комедия

Илайда Алишан (Seversin)

Номинации:

Асена Кескинджи (Ah Nerede)

Джемре Ебюззия (İlginç Bazı Olaylar)

Дениз Ъшън (Bizden Olur Mu?)

Девин Йозгюр Чънар (10 Bin Adım)

Фюсун Демирел (İlginç Bazı Olaylar)

Мелис Бабадаа (İlginç Bazı Olaylar)

Нергис Кумбасар (Seversin)

Нил Кесер (Ah Nerede)

Севда Ергинджи (Seni Kalbime Sakladım)


Най-добър актьор в романтична комедия

Бурак Йорюк (Seversin)

Номинации:

Джан Сипахи (Orta! Kafa! Aşk!)

Екин Мерт Даймаз (Seni Kalbime Sakladım)

Енгин Гюнайдън (10 Bin Adım)

Ферит Актуу (Ah Nerede)

Ибрахим Бююкак (İlginç Bazı Olaylar)

Октай Чубук (Ah Nerede)

Сарп Бозкурт (Bizden Olur Mu?)

Зафер Алгьоз (İlginç Bazı Olaylar)


Най-добра двойка в сериал

Су Бурджу Язгъ Джошкун и Онур Сеит Яран (Kardeşlerim)

Номинации:

Аслъхан Гюрбюз и Биркан Сокуллу (Masumlar Apartmanı)

Бурджу Бириджик и Джихангир Джейхан (Camdaki Kız)

Демет Йоздемир и Буура Гюлсой (Dünyayla Benim Aramda)

Дениз Байсал и Чаалар Ертуурул (Teşkilat)

Ебру Шахин и Едип Тепели (Destan)

Илайда Алишан и Бурак Йорюк (Seversin)

Пънар Дениз и Каан Урганджъоолу (Yargı)

Рабия Сойтюрк и Джанер Топчу (Duy Beni)

Яамур Танръсевсин и Гьокхан Алкан (Kalp Yarası)


Най-добро изпълнение на дете в сериал

Азра Аксу (Bir Küçük Gün Işığı)

Номинации:

Ахмет Йомер Акънер (Обещание)

Аля Суде Мазак (Mahkum)

Айлин Акпънар (Kardeşlerim)

Чаан Ефе Ак (Tozkoparan İskender)

Емир Каан Йозкан (Oğlum)

Гедже Ъшък Демирел (Canım Annem)

Кузей Гезер (Опасно изкушение)

Лейля Кършан (Tozkoparan İskender)

Яъз Сайлаа (Baba)


Най-добър режисьор

Али Билгин (Yargı)

Номинации:

Абдуллах Оуз (Mezarlık)

Ахмет Йълмаз (Kuruluş Osman)

Али Балджъ (Duy Beni)

Алтан Дьонмез (Gelsin Hayat Bildiği Gibi)

Бурак Арлъел (Teşkilat)

Бурджу Алптекин (Zeytin Ağacı)

Еда Тексьоз (Üç Kız Kardeş)

Хюлия Гезер (Dünyayla Benim Aramda)

Серкан Биринджи (Kardeşlerim)


Най-добър сценарист

Сема Ергенекон (Yargı)

Номинации:

Али Доанчай (Kaçış)

Айшин Акбулут, Рана Денизер, Неджати Шахин и Серкан Йорюк (Kulüp)

Али Балджъ (Duy Beni)

Али Билгин (Yargı)

Бетюл Яасаан, Севги Йълмаз, Нилюфер Йозчелик и Джейлян Гюлеч (Üç Kız Kardeş)

Бирол Гювен (Seksenler)

Бурак Аксак (Leyla ile Mecnun)

Фейяз Иит и Азиз Кеди (Gibi)

Гани Мюжде (Gelsin Hayat Bildiği Gibi)

Макбуле Косиф (Duy Beni)

Седа Алтайлъ Тургутлу и Йешим Аслан (Camdaki Kız)


Номинации и победители – 2021 година.

Номинации – 2020 година.

Победители – 2020 година.

Само регистрирани потребители могат да пишат коментари.