Церемонията по връчването на „Златната пеперуда“ ще се проведе на 5 юли

02.07.2020


Церемонията по връчването на най-престижната телевизионна награда в Турция „Златната пеперуда“ ще се проведе в неделя, на 5 юли 2020 г., след като заради пандемията от коронавирус беше отложена няколко пъти.


От съображения за сигурност тази година ще има различна концепция по връчването на 46-тите награди. Статуетките впоследствие ще се изпратят на победителите вкъщи, а благодарствените речи ще са записани предварително и излъчени в ефира на Kanal D от 20:00 часа.


Отново при избора на победител ще се вземат предвид гласовете на публиката, които формират 70 % от вота, а останалите 30 % са тези на професионалното жури.


Номинации в някои от най-популярните категории:

Най-добър драматичен сериал

Arka Sokaklar (Опасни улици) - Kanal D

Avlu - Star TV

Bir Zamanlar Çukurova - ATV

Çukur - Show TV

Hercai (Вятърничав) - ATV

Kadın (Една жена) - Fox

Kuzgun - Star TV

Доктор Чудо - Fox

Sen Anlat Karadeniz - ATV

Zalim İstanbul (Безмилостен град) - Kanal D


Най-добър интернет сериал

140 Journos 2019 - Blu TV

Aynen Aynen - YouTube

Bartu Ben - Blu TV

Behzat Ç. - Blu TV

Bozkır - Blu TV

Hakan: Muhafız - Netflix

Pavyon - Blu TV

Şahsiyet - Puhu TV

Sıfır-Bir: Bir Zamanlar Adana'da - Blu TV

Yaşamayanlar - Blu TV


Най-добра драматична актриса

Алина Боз - Elimi Bırakma

Аслъ Енвер - İstanbullu Gelin (Завинаги)

Бахар Шахин - Zalim İstanbul (Безмилостен град)

Бурджу Бириджик - Kuzgun

Демет Евгар - Avlu

Дилан Чичек Дениз - Çukur

Ебру Шахин - Hercai (Вятърничав)

Хилял Алтънбилек - Bir Zamanlar Çukurova

Ирем Хелваджъоолу - Sen Anlat Karadeniz

Йозге Йозпиринчджи - Kadın (Една жена)


Най-добър драматичен актьор

Акън Акъньозю - Hercai (Вятърничав)

Алп Навруз - Elimi Bırakma

Арас Булут Ийнемли - Çukur

Баръш Ардуч - Kuzgun

Чаатай Улусой - Hakan: Muhafız

Ердал Бешикчиоолу - Behzat Ç.

Халук Билгинер - Şahsiyet

Керем Алъшък - Bir Zamanlar Çukurova

Танер Йолмез - Доктор Чудо

Улаш Туна Астепе - Sen Anlat Karadeniz


Най-добър комедиен сериал

Çok Güzel Hareketler Bunlar 2

Çocuklar Duymasın

Güldür Güldür

Jet Sosyete

Kalk Gidelim


Най-добра комедийна актриса

Ачелия Топалоолу - Güldür Güldür

Аслъ Бекироолу - Jet Sosyete

Айча Варлъер - Kalk Gidelim

Дениз Дженгиз - Jet Sosyete

Доа Руткай - Güldür Güldür

Еджем Еркер - Güldür Güldür

Еврим Акън - Güldür Güldür

Гюлсе Бирсел - Jet Sosyete

Хасибе Ерен - Jet Sosyete

Пънар Алтуу - Çocuklar Duymasın


Най-добър комедиен актьор

Али Сунал - Güldür Güldür

Алпер Кул - Güldür Güldür

Барту Кючюкчаалаян - Jet Sosyete

Чаалар Чорумлу - Jet Sosyete

Дженгиз Бозкурт - Jet Sosyete

Енис Аръкан - Jet Sosyete

Онур Булду - Güldür Güldür

Сарп Апак - Jet Sosyete

Тамер Карадаалъ - Çocuklar Duymasın

Уфук Йозкан - Kalk Gidelim


Най-добра романтична комедия

Afili Aşk - Kanal D

Benim Tatlı Yalanım - Star

Erkenci Kuş (Свободен дух) - Star

Her Yerde Sen (Навсякъде ти) - Fox

Kuzey Yıldızı - İlk Aşk - Show TV


Най-добра актриса в романтична комедия

Аслъ Бекироолу - Benim Tatlı Yalanım

Аслъхан Гюнер - Kuzey Yıldızı-İlk Aşk

Айбуке Пусат - Her Yerde Sen (Навсякъде ти)

Бурджу Йозберк - Afili Aşk

Демет Йоздемир - Erkenci Kuş (Свободен дух)


Най-добър актьор в романтична комедия

Чаалар Ертуурул - Afili Aşk

Джан Яман - Erkenci Kuş (Свободен дух)

Фуркан Андъч - Her Yerde Sen (Навсякъде ти)

Фуркан Палалъ - Benim Tatlı Yalanım

Исмаил Демирджи - Kuzey Yıldızı-İlk Aşk


Най-добра двойка в сериал

Алина Боз и Алп Навруз

Айбуке Пусат и Фуркан Андъч

Бурджу Бириджик и Баръш Ардуч

Бурджу Йозберк и Чаалар Ертуурул

Демет Йоздемир и Джан Яман

Дилан Чичек Дениз и Арас Булут Ийнемли

Ебру Шахин и Акън Акъньозю

Елчин Сангу и Къванч Татлътуу

Ирем Хелваджъоолу и Улаш Туна Астепе

Озан Долунай и Сера Кутлубей


Най-добро изпълнение на дете в сериал

Ада Байкан - Arka Sokaklar (Опасни улици)

Адин Кюлче - Доктор Чудо

Али Семи Сефил - Kadın (Една жена)

Берен Гьокйълдъз - Kızım (Дъщеря ми)

Ебрар Демирбилек - Hercai (Вятърничав)

Емир Йозякъшър  - Şampiyon

Хира Су Йълдъз - Afili Aşk

Кюбра Сюзгюн - Kadın (Една жена)

Мехмет Емин Гюней - Çocuk

Иит Каан Язъджъ - Elimi Bırakma


Кои са победителите?

Само регистрирани потребители могат да пишат коментари.